начало

Алексей Трифонов се оттегля от надпреварата за председател на СГС Алексей Трифонов се оттегля от надпреварата за председател на СГС

Може ли?

Казуси за недвижими имоти


Може ли?

Мнениеот Дидка » 12 Сеп 2005, 12:47

Може ли баща да съди пълнолетното си дете за това, че е довело външни хора в къщата му с цел да събарят стена? Като уточнявам, че това става със съдействието и на майката, а къщата е собственост на майката и бащата.
Дидка
 

Мнениеот Нели » 12 Сеп 2005, 14:13

Г-жо,въпросът Ви е доста неопределен и без никакви подробности.Конкретен отговор не бих могла да дам, за да Ви посъветвам.Въпросните мъж и жена разведени ли са?Тук по-скоро прозират междуличности недоразумения,но по-добре подайте информация,иначе не бихте могла да получите конкретен отговор.
Да се подаде жалба до прокуратурата, евентуално, за самоуправни действия,но поради незнание на обстоятелствата не мога да кажа нищо повече.
Нели
 

Мнениеот Гост » 12 Сеп 2005, 16:04

Допълвам, родителите са в развод. Бащата е подал жалба в прокуратурата и отделно полицията прави дознание или каткто се казва по случая. Това не е първото нарушение на детето, преди това има съставен протокол за нанесен побой от него.
Гост
 

Мнениеот Гост » 12 Сеп 2005, 17:23

Въпреки че,са пред развод родителите, то ако майката живее в семейното жилище и е дала разрешение за извършване на дейността по събарянето на стената,мисля че въпросът е по-скоро етичен между двамата съпрузи.Но ако тя не обитава този дом и при такива обстоятелства детето влиза в къщата ,тогава е необходимо да се сезира прокуратурата за самоуправни действия от страна на съпругата и детето, щом е пълнолетно.Не ми е известно и по какъв начин са влезли в дома,за да се търси наказателна отговорност.Смятам, че е налице и непозволено увреждане поради причинена вреда и съответно противоправно вредоносно и виновно поведение на деликвентите.
Сигурна е възможността за дирене на деликтна отговорност по реда на исково гражданско производтво,но не съм наясно с подробностите за предполагаема наказателна такава.Наличието на дознание говори за извършено престъпление,но ако липсват достатъчно данни,то образуваната преписка може и да се прекрати.
Гост
 

Мнениеот Гост » 13 Сеп 2005, 14:33

Благодаря за изчерпателния отговор. За съжаление след няколко дневно ходене по инстанции разбрахме, че положението така като го описахте. В полицията разглеждат нещата, като семеен/битов спор и немогат да вземат мерки. Отправените заплахи трябвало да се случат за да направели те нещо. ПЪЛЕН АБСУРД ...... :x Вярвате ли, че полицая каза: ами ако те убият, после се оплачи....
Гост
 

Мнениеот Гост » 14 Сеп 2005, 13:53

Не би трябвало служител на реда да има такова арогантно отношение,но за съжаление навсякъде има непрофесионалисти.
За да образуват преписка и да се търси наказателна отговорност е необходимо да са налице претъпни действия,но в описания от Вас случай никой състав в НК не съдържа такива белези.Прокуратурата стриктно се ръководи в тези случаи от НК-той е основния закон и дори абсурдно да изглежда на гражданите,че понякога не може да им се помогне адекватно,то липсват законовите предпоставки за извършването на каквито и да било действия.Вероятността да бъде отправено предупреждение към дееца е голяма и в последствие зависи от предприето от него поведение е възможно да се търси наказателна отговорност,но зависи какво той ще направи.

Съжалявам, че такава е ситуацията!
Гост
 


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта


cron