- Дата и час: 21 Дек 2024, 12:50 • Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]
Адвокат - престъпник
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.
|
|
18 мнения
• Страница 1 от 1
Адвокат - престъпник
Здравейте, за пръв път съм в този форум и бих искал да попитам имали инстанция или нещо подобно, което да следи за съвестната работа на адвокатите?
Под съвестна работа имам в предвид да защитава и отстоява интересите на клиентите си. Ако няма такава инстанция или нещо подобно, какво бихтеме посъветвали да предприема.
Благодаря
Под съвестна работа имам в предвид да защитава и отстоява интересите на клиентите си. Ако няма такава инстанция или нещо подобно, какво бихтеме посъветвали да предприема.
Благодаря
- tedi
- Нов потребител
- Мнения: 7
- Регистриран на: 28 Яну 2004, 16:21
Re: Адвокат - престъпник
Уважаеми/ма Теди,
В подобна ситуация можете да подадете жалба срещу адвоката си до адвокатския съвет на съответната колегия в която той членува. ;-))))
В подобна ситуация можете да подадете жалба срещу адвоката си до адвокатския съвет на съответната колегия в която той членува. ;-))))
- remo07
Re: Адвокат - престъпник
Това оплакване обаче в 99% от случаите остава без никакви последици за виновния адвокат:))))
- ждръц
Re: Адвокат - престъпник
Гарван гарвану око не вади...наскоро една позната ме попита как може да осъди лекар за небрежност.Отговорих й ,че за да прецени професионалното му поведение съдът ще се позове на мнението на други лекари...
- cherno_slance
- Нов потребител
- Мнения: 9
- Регистриран на: 15 Сеп 2003, 10:39
Re: Адвокат - престъпник
Вярно е, че последици може и да няма. Има две предпоставки, които предопределят атаката срещу адвоката. Първата заваси от това, по какво дело този адвокат е причинил вреди за клиента си. Ако е по гражданско дело, то тогава вероятно става дума за измама .Ако е дело от наказателен характер, по обвинение срещу подзащитния на адвоката, тогава вероятно може да става дума за съучастие в набеждаване.Какво точно е напрпавил този адвока, ме да се квалифицира като престъпник не се подразбира от жалбана на автора. Ето защо, той, който твърди че срещу него има извършени престъпни деяния е редно да си избере един от тук даващите мнение и да го замоли за по-компетентна проверка по казуса.
- Imperator
- Потребител
- Мнения: 739
- Регистриран на: 19 Окт 2001, 13:12
- Местоположение: Варна
Re: Адвокат - престъпник
Един въпрос: Какво разбирате под "...да защитава и отстоява интересите на клиентите си..."????????????????
- hebigatsu
- Активен потребител
- Мнения: 1008
- Регистриран на: 19 Окт 2001, 19:42
Re: Адвокат - престъпник
Ами драга Теди има дисциплинарно производство срещу адвокатите-ето какво гласят чл. 99 и сл. от Закона за адвокатурата :
ДИСЦИПЛИНАРНИ НАРУШЕНИЯ И НАКАЗАНИЯ.
ДИСЦИПЛИНАРНО ПРОИЗВОДСТВО
Чл. 99. За нарушения на задълженията си адвокатът носи дисциплинарна отговорност.
Чл. 100. Дисциплинарно нарушение е всяко неизпълнение на задълженията, предвидени от този закон и от наредбите на Висшия адвокатски съвет, както и:
1. допуснатите пропуски или бавност в работата, довели до накърняване правата и интересите на клиента;
2. неизпълнението на задълженията по чл. 20 - 31 включително;
3. уронването на престижа на професията при и по повод нейното упражняване и извън нея;
4. нарушаването на професионалната етика, морал и колегиалност;
5. укриването на доходи от данъчните органи.
Чл. 101. (1) За допуснати дисциплинарни нарушения се налагат следните наказания:
1. порицание;
2. глоба от 0,1 до 1 лв.;
3. лишаване от правото да бъде избиран в органите на управление на адвокатите за срок от 1 до 3 години;
4. лишаване от право да упражнява адвокатска професия за срок до 1 година;
5. лишаване завинаги от правото да упражнява адвокатска професия.
(2) Наказанието лишаване от право да бъде избиран в органите на адвокатите може да се наложи заедно с друго наказание.
(3) Наказанията порицание и глоба могат да се налагат заедно.
(4) За маловажни нарушения председателят на дисциплинарния съд може да направи лично предупреждение на провинилия се адвокат.
(5) Глобата се събира в полза на адвокатската колегия.
Чл. 102. (1) Дисциплинарното преследване се погасява с 6-месечна давност от узнаване за дисциплинарното провинение, но не по-късно от 1 година от неговото извършване. Настъпването на законен повод прекъсва давността.
(2) Образуването на наказателно или административнонаказателно производство не изключва дисциплинарната отговорност и не спира давността.
Чл. 103. (1) Законен повод за образуване на дисциплинарно производство могат да бъдат жалби на граждани и юридически лица, съобщени от правораздавателни и административни органи, и сведенията на органите на управление на адвокатите.
(2) Анонимното донесение не е законен повод за образуване на дисциплинарно производство.
Чл. 104. (1) Дисциплинарното производство се образува с решение на адвокатския съвет или на Висшия адвокатски съвет при наличие на законен повод.
(2) Преди да се произнесе по възбуждането на дисциплинарното преследване, адвокатският съвет е длъжен да уведоми адвоката, който може да даде обяснение в 7-дневен срок от уведомлението.
(3) След изтичане на срока по предходната алинея председателят на адвокатския съвет възлага на един основен или резервен член на съвета да извърши проверка относно наличието на условията за образуване на дисциплинарно производство. Извършването на проверката е задължително и следва да приключи в едномесечен срок.
(4) На определения да извърши проверката член на адвокатския съвет може да се направи отвод от адвоката, срещу когото е образувано дисциплинарното производство, и от заинтересуваните лица на основанията за отвеждане на съдиите.
(5) Проверка извън района на адвокатската колегия може да се извърши от члена - докладчик на адвокатския съвет, или да се възложи за изпълнение по делегация от адвокатския съвет на съответната адвокатска колегия.
Чл. 105. (1) След приключване на проверката членът докладчик представя преписката на адвокатския съвет, който издава постановление за образуване на дисциплинарно производство срещу адвоката или за нейното прекратяване.
(2) Когато се издава постановление за образуване на дисциплинарно производство, адвокатският съвет определя и члена на съвета, който да изготви дисциплинарното обвинение и да го поддържа пред дисциплинарния съд. Постановлението заедно с преписката се изпраща на дисциплинарния съд.
Чл. 106. (1) Председателят на дисциплинарния съд образува дисциплинарно дело, определя председателя и членовете на дисциплинарния състав и насрочва заседанието не по-късно от 1 месец.
(2) Препис от дисциплинарното обвинение с посочване на доказателствата, на които то се основава, се изпраща на адвоката, който в 7-дневен срок от получаването може да направи възражение и да посочи доказателствата си.
Чл. 107. Дисциплинарният съд заседава в състав: председател и двама членове, като старшинството на членовете се определя от продължителността на адвокатския стаж.
Чл. 108. (1) Дисциплинарният съд разглежда делото с участието на член на адвокатския съвет, определен да поддържа обвинението.
(2) Дисциплинарно обвиненият адвокат има право на адвокатска защита.
(3) Заседанието на дисциплинарния съд се провежда при закрити врати.
(4) В дисциплинарното производство се допускат всички доказателства от значение за делото. Производството се провежда по правилата на Наказателно-процесуалния кодекс, доколкото този закон не съдържа специални правила.
Чл. 109. (1) По дисциплинарното обвинение съдът се произнася с решение, с което налага дисциплинарно наказание на адвоката съобразно степента на вината или го оправдава.
(2) Решението се постановява след тайно съвещание с мнозинство на членовете на състава, участвали в заседанието.
(3) Никой от членовете на дисциплинарния състав не може да се въздържи от гласуване. Член на състава, който не е съгласен с мнението на мнозинството, подписва решението, като мотивира отделно своето несъгласие.
Чл. 110. Решението на дисциплинарния съд може да се обжалва от страните в 7-дневен срок от произнасянето му чрез дисциплинарния съд до Висшия дисциплинарен съд.
Чл. 111. Председателят на Висшия дисциплинарен съд в 7-дневен срок от получаването на жалбата образува дисциплинарно дело и определя състава, който разглежда делото при закрити врати в едномесечен срок от неговото образуване.
Чл. 112. (1) Висшият дисциплинарен съд разглежда жалбата в състав от трима членове, като председателят на състава се определя по старшинство.
(2) Член на Висшия адвокатски съвет дава заключение пред Висшия дисциплинарен съд за основателността на жалбата.
(3) Жалбоподателят може да ползва адвокатска защита пред втората инстанция.
Чл. 113. Висшият дисциплинарен съд се произнася по жалбата с решение. Решението е окончателно. В случаите по чл. 101, ал. 1, т. 5 решението подлежи на обжалване в 7-дневен срок от датата на уведомяването пред Върховния касационен съд.
Чл. 114. (Изм. - ДВ, бр. 59 от 1998 г.) Влезлите в сила решения на дисциплинарните съдилища не подлежат на отмяна.
Чл. 115. Наложените наказания по чл. 101, ал. 1, т. 4 и 5 се отбелязват в списъка на адвокатската колегия и на Висшия адвокатски съвет.
Чл. 116. За наложената глоба от председателя на адвокатския съвет и от дисциплинарния съд съгласно този закон районният съд издава изпълнителен лист в полза на адвокатската колегия.
..............................................................................................................................................................
Трябва да се отбележи, че санкциите са малко мижави и хич не плашат самите адвокати, но т`ва е положението !
ДИСЦИПЛИНАРНИ НАРУШЕНИЯ И НАКАЗАНИЯ.
ДИСЦИПЛИНАРНО ПРОИЗВОДСТВО
Чл. 99. За нарушения на задълженията си адвокатът носи дисциплинарна отговорност.
Чл. 100. Дисциплинарно нарушение е всяко неизпълнение на задълженията, предвидени от този закон и от наредбите на Висшия адвокатски съвет, както и:
1. допуснатите пропуски или бавност в работата, довели до накърняване правата и интересите на клиента;
2. неизпълнението на задълженията по чл. 20 - 31 включително;
3. уронването на престижа на професията при и по повод нейното упражняване и извън нея;
4. нарушаването на професионалната етика, морал и колегиалност;
5. укриването на доходи от данъчните органи.
Чл. 101. (1) За допуснати дисциплинарни нарушения се налагат следните наказания:
1. порицание;
2. глоба от 0,1 до 1 лв.;
3. лишаване от правото да бъде избиран в органите на управление на адвокатите за срок от 1 до 3 години;
4. лишаване от право да упражнява адвокатска професия за срок до 1 година;
5. лишаване завинаги от правото да упражнява адвокатска професия.
(2) Наказанието лишаване от право да бъде избиран в органите на адвокатите може да се наложи заедно с друго наказание.
(3) Наказанията порицание и глоба могат да се налагат заедно.
(4) За маловажни нарушения председателят на дисциплинарния съд може да направи лично предупреждение на провинилия се адвокат.
(5) Глобата се събира в полза на адвокатската колегия.
Чл. 102. (1) Дисциплинарното преследване се погасява с 6-месечна давност от узнаване за дисциплинарното провинение, но не по-късно от 1 година от неговото извършване. Настъпването на законен повод прекъсва давността.
(2) Образуването на наказателно или административнонаказателно производство не изключва дисциплинарната отговорност и не спира давността.
Чл. 103. (1) Законен повод за образуване на дисциплинарно производство могат да бъдат жалби на граждани и юридически лица, съобщени от правораздавателни и административни органи, и сведенията на органите на управление на адвокатите.
(2) Анонимното донесение не е законен повод за образуване на дисциплинарно производство.
Чл. 104. (1) Дисциплинарното производство се образува с решение на адвокатския съвет или на Висшия адвокатски съвет при наличие на законен повод.
(2) Преди да се произнесе по възбуждането на дисциплинарното преследване, адвокатският съвет е длъжен да уведоми адвоката, който може да даде обяснение в 7-дневен срок от уведомлението.
(3) След изтичане на срока по предходната алинея председателят на адвокатския съвет възлага на един основен или резервен член на съвета да извърши проверка относно наличието на условията за образуване на дисциплинарно производство. Извършването на проверката е задължително и следва да приключи в едномесечен срок.
(4) На определения да извърши проверката член на адвокатския съвет може да се направи отвод от адвоката, срещу когото е образувано дисциплинарното производство, и от заинтересуваните лица на основанията за отвеждане на съдиите.
(5) Проверка извън района на адвокатската колегия може да се извърши от члена - докладчик на адвокатския съвет, или да се възложи за изпълнение по делегация от адвокатския съвет на съответната адвокатска колегия.
Чл. 105. (1) След приключване на проверката членът докладчик представя преписката на адвокатския съвет, който издава постановление за образуване на дисциплинарно производство срещу адвоката или за нейното прекратяване.
(2) Когато се издава постановление за образуване на дисциплинарно производство, адвокатският съвет определя и члена на съвета, който да изготви дисциплинарното обвинение и да го поддържа пред дисциплинарния съд. Постановлението заедно с преписката се изпраща на дисциплинарния съд.
Чл. 106. (1) Председателят на дисциплинарния съд образува дисциплинарно дело, определя председателя и членовете на дисциплинарния състав и насрочва заседанието не по-късно от 1 месец.
(2) Препис от дисциплинарното обвинение с посочване на доказателствата, на които то се основава, се изпраща на адвоката, който в 7-дневен срок от получаването може да направи възражение и да посочи доказателствата си.
Чл. 107. Дисциплинарният съд заседава в състав: председател и двама членове, като старшинството на членовете се определя от продължителността на адвокатския стаж.
Чл. 108. (1) Дисциплинарният съд разглежда делото с участието на член на адвокатския съвет, определен да поддържа обвинението.
(2) Дисциплинарно обвиненият адвокат има право на адвокатска защита.
(3) Заседанието на дисциплинарния съд се провежда при закрити врати.
(4) В дисциплинарното производство се допускат всички доказателства от значение за делото. Производството се провежда по правилата на Наказателно-процесуалния кодекс, доколкото този закон не съдържа специални правила.
Чл. 109. (1) По дисциплинарното обвинение съдът се произнася с решение, с което налага дисциплинарно наказание на адвоката съобразно степента на вината или го оправдава.
(2) Решението се постановява след тайно съвещание с мнозинство на членовете на състава, участвали в заседанието.
(3) Никой от членовете на дисциплинарния състав не може да се въздържи от гласуване. Член на състава, който не е съгласен с мнението на мнозинството, подписва решението, като мотивира отделно своето несъгласие.
Чл. 110. Решението на дисциплинарния съд може да се обжалва от страните в 7-дневен срок от произнасянето му чрез дисциплинарния съд до Висшия дисциплинарен съд.
Чл. 111. Председателят на Висшия дисциплинарен съд в 7-дневен срок от получаването на жалбата образува дисциплинарно дело и определя състава, който разглежда делото при закрити врати в едномесечен срок от неговото образуване.
Чл. 112. (1) Висшият дисциплинарен съд разглежда жалбата в състав от трима членове, като председателят на състава се определя по старшинство.
(2) Член на Висшия адвокатски съвет дава заключение пред Висшия дисциплинарен съд за основателността на жалбата.
(3) Жалбоподателят може да ползва адвокатска защита пред втората инстанция.
Чл. 113. Висшият дисциплинарен съд се произнася по жалбата с решение. Решението е окончателно. В случаите по чл. 101, ал. 1, т. 5 решението подлежи на обжалване в 7-дневен срок от датата на уведомяването пред Върховния касационен съд.
Чл. 114. (Изм. - ДВ, бр. 59 от 1998 г.) Влезлите в сила решения на дисциплинарните съдилища не подлежат на отмяна.
Чл. 115. Наложените наказания по чл. 101, ал. 1, т. 4 и 5 се отбелязват в списъка на адвокатската колегия и на Висшия адвокатски съвет.
Чл. 116. За наложената глоба от председателя на адвокатския съвет и от дисциплинарния съд съгласно този закон районният съд издава изпълнителен лист в полза на адвокатската колегия.
..............................................................................................................................................................
Трябва да се отбележи, че санкциите са малко мижави и хич не плашат самите адвокати, но т`ва е положението !
- dvm_78
- Младши потребител
- Мнения: 77
- Регистриран на: 02 Юни 2003, 15:27
Re: Адвокат - престъпник
Благодаря на всички за вашата отзивчивост. Но от написаното мога да си направя само едно заключение и то е че: НЯМА СМИСЪЛ ЧОВЕК ДА СИ ТЪРСИ ПРАВАТА В БЪЛГАРИЯ, ЗАЩОТО ЩЕ ЗАГУБИ И МАЛКОТО ( ПРАВА ), КОИТО ИМА.
- tedi
- Нов потребител
- Мнения: 7
- Регистриран на: 28 Яну 2004, 16:21
Re: Адвокат - престъпник
Za 300 lv. she mu shchupiat glavata na tvoia advokat. A za 500 niama da moje da stava 1-2 meseca.
Piataite posle zashto ima tolkova mutri v Bulgaria!
Piataite posle zashto ima tolkova mutri v Bulgaria!
- Zdravko Iakimov
Re: Адвокат - престъпник
Колкото и да не ми харесват тези подходи явно в България просто няма друг начин да лошите да получат някакво възмездие, само че данезабравяме че потози начин и ние ставаме като лошите. Няма смисъл да се принизяваме на тяхното равнище. Ама пък как така ще останат ненаказани. М-м-м-м-м-м-м............ .
- tedi
- Нов потребител
- Мнения: 7
- Регистриран на: 28 Яну 2004, 16:21
Re: Адвокат - престъпник
Не е вярно, че във всички случаи жалбите срещу адвокати остават без последствие. Сещам се например в момента за един "колега" от Шумен, срещу когото дори бе образувано наказателно производство и дълго време / не знам дали и още не е/, беше обявен за общодържавно издирване.
Друг е въпроса какво разбира клиента и в частност Теди под "защита и остояване на правата на клиентите". Опита ми до сега поне сочи, че в повечето случаи клиент, който е загубил делото е склонен да обвинява за това адвоката си, че не е "защитил и остоял правата му". А във всяко едно дело има една загубила страна, нали? Нищо че адвоката му предварително му е расяснил, че шансовете за спечелване на делото са незначителни, че е необходимо да се направи това и това, за да има изгледи за успех и т.н. А съвсем не включвам в тези аргументи и обстоятелството, че има и случаи в които клиента е представил на адвоката някаква, съществуваща само в неговото въображение обстановка, която след като се сгромоляса в съдебната зала, оставя адвоката меко казано в "небрано лозе".
Така че доколкото повече жалби срещу адвокати са плод именно на такива начини на разсъждение, то напълно основателно /поне за мен/ се оставят без последствие/
Друг е въпроса какво разбира клиента и в частност Теди под "защита и остояване на правата на клиентите". Опита ми до сега поне сочи, че в повечето случаи клиент, който е загубил делото е склонен да обвинява за това адвоката си, че не е "защитил и остоял правата му". А във всяко едно дело има една загубила страна, нали? Нищо че адвоката му предварително му е расяснил, че шансовете за спечелване на делото са незначителни, че е необходимо да се направи това и това, за да има изгледи за успех и т.н. А съвсем не включвам в тези аргументи и обстоятелството, че има и случаи в които клиента е представил на адвоката някаква, съществуваща само в неговото въображение обстановка, която след като се сгромоляса в съдебната зала, оставя адвоката меко казано в "небрано лозе".
Така че доколкото повече жалби срещу адвокати са плод именно на такива начини на разсъждение, то напълно основателно /поне за мен/ се оставят без последствие/
- niki_adv
- Младши потребител
- Мнения: 15
- Регистриран на: 05 Мар 2003, 13:52
Re: Адвокат - престъпник
Ники правси, че най - вероятно има хора които заблуждават адвоката си. Но при положение че адвоката до самия край да делото ( имам в предвид всички дела до крайното становиште на съда ) ти замазва очите, че всичко е наред дори когато е направо очевадно , че делото е загубено ( продадено ). Или когато разбереш, че хонорара който е взел е четири пъти надвишен и се мъчи да те убеди, че даже взема много по - малко пари от колкото му се полакат, то тогава кажете какво трябва да се направи и как да имаш вяра в българската правораздавателна система.
А затова, че може да се осъди адвокат те хората го казаха в по - горните постинги, че: 1. Ще го съдят пак адвокати т. е. негови колеги и то от неговата област, а " гарвана на гарван око не вади";
2. И като прочетеш, какви наказания са предвидени то направо щети изхварчи от главата всякакво мисъл да си търсиш правата.
А затова, че може да се осъди адвокат те хората го казаха в по - горните постинги, че: 1. Ще го съдят пак адвокати т. е. негови колеги и то от неговата област, а " гарвана на гарван око не вади";
2. И като прочетеш, какви наказания са предвидени то направо щети изхварчи от главата всякакво мисъл да си търсиш правата.
- tedi
- Нов потребител
- Мнения: 7
- Регистриран на: 28 Яну 2004, 16:21
Или дяволъка се плаща!
Нещо много интересно, за българската психология, моят мъж има навика като му пуснат 2-3 сълзи и да работи "про боно" в най-добрият случай резултативно... и така идва лелка, очевидно неправомерно уволнена... мъжа ми е на 100% сигурен, че ще спечели делото, защото още докато е зърнал бумажките видял н на брой нещица в полза на лелка, но важно... лелка пуска сълзи, че няма парички... мъж ми казва уфф добре бе, само не плачи, като ти го спечеля ще ми дадеш 100 лв. и толкова... Добър ми е мъжлето, и много си го уважавам, че дребните делца си позволява да си ги минава в графа "социални", но лелка си тръгва... идва пак след година... и пак плачка, че няма парички и, че платила 300 лв. хонорар на адвоката Х пък той и загубил делото на първа инстанция, и не може ли на въззивна и на касация /ако има/ мъжа ми да я "защитава пак без пари, че нямам сега"... е??? Някакъв коментар колеги... да си ходи лелка при адвоката Х на него е платила...
И какво значи "не си е свършил работата" колегата, понякога казваме директно шанса Ви е минимален, на Ваш риск... полагали сте си подписа, да се бяхте консултирали, когато се подписвахте и си писахте сами договорите...
И какво значи "не си е свършил работата" колегата, понякога казваме директно шанса Ви е минимален, на Ваш риск... полагали сте си подписа, да се бяхте консултирали, когато се подписвахте и си писахте сами договорите...
- За клиентите...
Re: Адвокат - престъпник
Цитирам:
"Не е вярно, че във всички случаи жалбите срещу адвокати остават без последствие. Сещам се например в момента за един "колега" от Шумен, срещу когото дори бе образувано наказателно производство и дълго време / не знам дали и още не е/, беше обявен за общодържавно издирване."
Този Ваш "колега" в момента се подвизава във Варненско и София, а наказателното му производство в ОСС Търговище е спряно, защото не може да бъде издирен. За сметка на това вече 35 месеца аз съм ответник по наказателно дело от частен характер, заведено от този господин, Ваш колега по два текста от НК, и съпроводено от иск за неимуществени вреди в размер на 80 хиляди лева.
"Не е вярно, че във всички случаи жалбите срещу адвокати остават без последствие. Сещам се например в момента за един "колега" от Шумен, срещу когото дори бе образувано наказателно производство и дълго време / не знам дали и още не е/, беше обявен за общодържавно издирване."
Този Ваш "колега" в момента се подвизава във Варненско и София, а наказателното му производство в ОСС Търговище е спряно, защото не може да бъде издирен. За сметка на това вече 35 месеца аз съм ответник по наказателно дело от частен характер, заведено от този господин, Ваш колега по два текста от НК, и съпроводено от иск за неимуществени вреди в размер на 80 хиляди лева.
- Красимир
Re: Адвокат - престъпник
Теди, от написаното от теб не става ясно нищо. Нито казус, нито задължения, нито права, нито хонорар, нито по какво дело, нито срущу кого, на каква инстанция, първоинстанционна, въззивна, касационна, наказателно, трудово, административно...или някакво друго дело. Какъв съвет искаш да получиш от нас юристите? Адвокати или не? Не ти знаем казуса. А ти заключаваш"Няма смисъл". Че ако поискаш адвоката да псува съдията, или да го застреля, и той не го направи, ще означава ли, че не ти защитава правата? Консултирай се с професионалисти, има нов закон за адвокатурата, прецизна е оформена процедурата, и действувай!!! Всеки би те посъветвал, но.....след като разбере какво е станало. Има случаи най-разнообразни!!! Потърси си правата ПРОФЕСИОНАЛНО!!!
- plamen1
- Младши потребител
- Мнения: 80
- Регистриран на: 02 Яну 2005, 22:10
Re: Адвокат - престъпник
Всичко е въпрос на доказване, а това което вие твърдите е само ваше предположение,което е практически почти невъзможно да докажете.
-
Anastassia.Terzieva - Потребител
- Мнения: 319
- Регистриран на: 27 Фев 2002, 16:31
- Местоположение: София
Re: Адвокат - престъпник
оставете адвокатите на мира.Това са единствените опоненти/противници/на държавата.Който счита,че срещу него е извършено престъпно посегателство да се обърне към прокуратурата.
- ippon
- Потребител
- Мнения: 165
- Регистриран на: 28 Авг 2004, 20:54
Re: Адвокат - престъпник
Теди, не се сърди, но сам си си крив.
При адвокът се ходи с препоръки, също като при докторите!
Ако адвокатът е свестен, ще се чуе, ако е кофти - също.
Ако си хванал евтин адвокат - знаяш приказката, че "евтиния кон излиза скъпо", щото ако ти каже 50 лв., ще ти го води като за петдесет. То, не че скъпия е 100% гаранция, ама за да взима скъпо, значи има клиенти, а за да има клиенти - сигурно има защо. Това е логиката.
А наче относно правата ти - ами ако не си е свършил работата както трябва, имаш право, но ти откъде се сигурен, че не си е свършил работата. Ако съдиш само от съдебното решение - и то не е гаранция вече. Отделно, ако на адвоката му "лепнеш" обвинение без доказателства, можа да те съди, колкото си иска, че му е безплатно. Така че, прецени си сам как да действаш.
При адвокът се ходи с препоръки, също като при докторите!
Ако адвокатът е свестен, ще се чуе, ако е кофти - също.
Ако си хванал евтин адвокат - знаяш приказката, че "евтиния кон излиза скъпо", щото ако ти каже 50 лв., ще ти го води като за петдесет. То, не че скъпия е 100% гаранция, ама за да взима скъпо, значи има клиенти, а за да има клиенти - сигурно има защо. Това е логиката.
А наче относно правата ти - ами ако не си е свършил работата както трябва, имаш право, но ти откъде се сигурен, че не си е свършил работата. Ако съдиш само от съдебното решение - и то не е гаранция вече. Отделно, ако на адвоката му "лепнеш" обвинение без доказателства, можа да те съди, колкото си иска, че му е безплатно. Така че, прецени си сам как да действаш.
-
scribtor - Потребител
- Мнения: 688
- Регистриран на: 18 Яну 2005, 23:46
18 мнения
• Страница 1 от 1
|
|
Кой е на линия
Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта