rowers написа:В такъв случай, защо ми е изпратен отговор от СДВР,че полицейската регистрация ми е заличена.Бях подал молба по препоръка на адвокат до СДВР ЗА ЗАЛИЧАВАНЕ,което е мое право след като НП е прекратено от прокурор,не е стигало до съд. По форумите прочетох,че мога да сезирам комисията за защита на личните данни.
Болда е откровена неистина, породена от незнание( ама чак пък да забравите, че сте бил призован по дело, в съдебна зала... знам ли).
Наказателното производство може да бъде прекратено по предложение от прокурора до съда( чл. 375 НПК), или от съда, когато установи при постановяване на присъдата, че са налице предпоставките за прилагане на 78а, въпреки внесения ОА от прокурора.
И в двата случая компетентен да прекрати каквото и да е е съда. Това става в съдебна зала с постановяване на решение.
Истината е, че по безспорен начин е установено, че сте извършил деянието, признат сте за виновен, но законодателят е предвидил за малка облагодетелствана част, да не търпят наказанието предвидено за състава, като им бъде наложено административно наказание- парична санкция( и / или лищаване от права). Посоченото се отразява в бюлетинът ви за съдимост( нещо като картичка за съдебно минало) и остава там завинаги. Когато органите на реда или съдебните органи изискват служебно издаване на
справка за съдимост- тези факти ще бъдат отразявани( деяние, дата на извършване, наложено наказание, съд постановил Р), а ако вие искате
свидетелство за съдимост- често ще ви пише неосъждан. Изключението - зависи пред кого ще го представяте.
Полицейската ви регистрация може и да е заличена, но в масивите извършеното от вас си остава. Само дето достъпът до двете база данни е различен( същото като справка за съдимост и свидетелство за съдимост- отразяват еднакви обстоятелства, но пред различни органи, като едните имат право да знаят цялото ви съдебно минало, а за другите остава тайна част от него).
Това последното, приятелят ( който изнася вътрешна информация
) не ви ли обясни?