начало

Тълкувателно решение: И чиновниците в МВР имат право на пари за храна Тълкувателно решение: И чиновниците в МВР имат право на пари за храна

Обжалване на Наказателно Постановление

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Обжалване на Наказателно Постановление

Мнениеот RazoR7 » 27 Яну 2007, 19:39

Здравейте,

Моля за компетентно мнение -

Получих призовка от КАТ, в която се твърди, че преди почти една година на някаква си дата, на улица в София съм карал без колан и съм разговарял по GSM, след което съм минал покрай служител на КАТ, който е поискал да ме спре със стоп палка, като е подал "ясен сигнал", но аз съм го подминал и даже съм започнал да карам криволичейки и на следващия светофар съм минал на червено.


Цялата тази история ми дойде като гръм от ясно небе - защото отидох в КАТ преди няколко дни, и ми показаха доклада на съответния служител на КАТ, аз бях меко казано учуден... не си спомням за никакви такива изпълнения (да не спра на стоп палка, да карам криволичещо, пък и да мина на следващият светофар на червено на всичкото отгоре).

Връчиха ми акт, който ми казаха, че мога да оспоря в рамките на 3 работни дни...

Това, което ме интересува - валиден ли е акт, когато е съставен по свидетелството само на този човек - обикновено полицаите са по двама, но в случая става дума само за един полицай... Не ми представиха никакви други доказателства за описаните обстоятелства.

Честно казано - да, възможно е да съм карал докато говоря по GSM-а - имам един друг акт за същото - преди го правих от време на време... сега вече имам хендс-фрии, и нямам такъв проблем. Единственото разумно обяснение, което ми идва наум е да не съм забелязал полицая - в неговата докладна става ясно, че случката е на кръстовище, където съм правел десен завой - знам ли го къде може да е бил... Не си спомням никакви такива събития, на всичкото отгоре - става дума за нещо преди 10 месеца.

Също ме интересува, разбира се, адвокат, който да има опит в подобни казуси, защото не ми се иска да оставя полицаите да ме направят за 2 стотинки по такъв най-малкото тъп начин.

Благодаря!
RazoR7
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Яну 2007, 19:25

Мнениеот RazoR7 » 29 Яну 2007, 16:45

Освен това,
забравих да добавя -

Когато ми съставия самият акт, писах че имам възражения
и съставих декларация, в която пиша, че описаните обстоятелства не са ми познати и не си спомням да съм участвал в подобна ситуация.

Моля ви за компетентно мнение
RazoR7
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Яну 2007, 19:25

Re: Обжалване на Наказателно Постановление

Мнениеот Julyan » 29 Яну 2007, 18:03

[quote="RazoR7"]... преди почти една година на някаква си дата, ..." Връчиха ми акт, който ми казаха, че мога да оспоря в рамките на 3 работни дни...".

Освен, че можете да възразявате по съществото на съставения Ви акт и в последствие да оспорвате евентуално съставеното Ви наказателно постановление оставам с впечатлението, че АУАН може да е съставен извън сроковете, предвидени в чл. 34/ЗАНН. За да може да се установи това посочете на коя дата се сочи, че сте извършили въпросното нарушение, на коя дата е съставен актът и кога и по какъв начин Ви е връчен.
АУАН следва да сочи двама свидетели, но може да бъде подписан и само от един такъв /чл.43, ал.1/ЗАНН/. Свидетели на акта следва да бъдат очевидци на нарушението, но при липсана такива е допустиво да се сочат свидетели на съставянето и връчването на самия акт, като това им качество следва да се отбележи изрично в акта.
Julyan
Потребител
 
Мнения: 556
Регистриран на: 06 Яну 2007, 09:22

Мнениеот kursant_amvr » 31 Яну 2007, 14:27

"чл. 40, ал. 4 ЗАНН: Когато нарушението е установено въз основа н аофициални документи, актът може да се състави и в отсъствието на свидетели."

Преклузивните срокове за образуване на административно-наказателно производство по са:
- 1 година от извършване на нарушението;
- 3 месеца от откриването на нарушителя; ( чл. 34, ал. 1 ЗАНН)
kursant_amvr
Потребител
 
Мнения: 265
Регистриран на: 31 Авг 2005, 21:03


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron